مراسم آغاز عملیات رفع انسداد شبکه فاضلاب کلان‌شهر اهواز

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، دوشنبه، ۱۴۰۰/۸/۲۴، عملیات رفع انسداد شبکه فاضلاب کلان‌شهر اهواز با مشارکت گروه‌های اعزامی شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و با حضور دکتر کرمی‌نژاد، مدیر شرکت آب و فاضلاب خوزستان، مهندس دشتی‌زاده، مدیر آبفا اهواز و جمعی از معاونین و مدیران آغاز گردید.

دکتر کرمی‌نژاد با تشکر از مشارکت دیگر استان‌ها برای لایروبی خطوط فاضلاب کلان‌شهر اهواز و همکاری آن‌ها در فصل بارندگی گفت: فاضلاب اهواز حدود ۲۳۰۰ کیلومتر شبکه دارد که آبفا اهواز تاکنون حدود ۴۰۰ کیلومتر و بیش از ۳۰ هزار منهول را لایروبی کرده است. این لازم بود اما کافی نیست و با توجه به بارش‌های آینده و مشکلاتی که در سال‌های گذشته ایجاد شد از دیگر استان‌های هم‌جوار کمک گرفتیم تا با ارسال ماشین‌آلات ما را در لایروبی کمک کنند.

وی افزود: تفاوتی که امسال با سال گذشته داریم این است که اقدامات قابل توجهی انجام شد. رئیس جمهور محترم حساسیت بالایی روی موضوع دارند. تا کنون همه ایستگاه‌های پمپاژ را ضمن ارتقا سخت‌افزاری، سرویس و بازسازی کردیم و بسیار امیدوار هستیم که مشکل خاصی پیش نیاید. قرارگاه خاتم الانبیا، پیمانکاران مختلف، استانداری، فرمانداری و شهرداری اهواز کمک حال‌مان بودند و از همه مهم‌تر اعتبارات دولتی بود که هیچ دریغی صورت نگرفت.

مدیر شرکت آب و فاضلاب خوزستان اذعان کرد: ۱۲۲ پیمانکار در ۱۲۲ خیابان کلان‌شهر اهواز در حال تعویض خطوط ریزشی یا مشکل‌دار هستند. حدود ۴۰ پیمانکار دیگر را هم آماده کردیم که إن‌شاءالله تا ۱۰ الی ۱۵ روز آینده کارشان را آغاز می‌کنند و هدفمان تعویض خطوط ریزشی یا مشکل‌دار است. اما کار اصلی ما توسعه شبکه فاضلاب کلان‌شهر اهواز است که طی قرارداد ۱۷۴۰ میلیارد تومانی با قرارگاه خاتم الانبیا است و در حال پیشرفت می‌باشد. قرارداد دیگری دارد آماده می‌شود حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان که باقیمانده شبکه فاضلاب اهواز را شامل شده و به مناقصه گذاشته خواهد شد.

 در این مراسم مهندس سعید دشتی‌زاده، مدیر آبفا اهواز گفت: شبکه فاضلاب کلان‌شهر اهواز در سطح کشور، منحصر به فرد است. ۱۸۶ ایستگاه پمپاژ دفع فاضلاب در جای دیگری از کشور وجود ندارد. عدم وجود شبکه دفع آب‌های سطحی، موجب تخریب خطوط فرسوده شده و در نتیجه مشکلات شبکه فاضلاب را تشدید می‌کند. تلاش‌ها و اقدامات خوبی صورت گرفته تا مشکلات سال‌های گذشته تکرار نشود. جا دارد از همکاری شرکت آب و فاضلاب کشور و شرکت آبفا استان تشکر و قدردانی نمایم.

گفتنی است که در این عملیات، ۴ دستگاه کامیون رفع انسداد شبکه فاضلاب اعزامی از آبفا کشور، ۳ دستگاه کامیون چند منظوره، ۱۲ دستگاه کامیون و کامیونت رفع انسداد دو منظوره، ۲۵۲ دستگاه  الکتروپمپ‌ لجن‌کش، ۲۹ دستگاه الکتروپمپ‌ رزرو، ۶ دستگاه الکتروپمپ SP، ۳ دستگاه بیل مکانیکی، ۳ دستگاه کامیون و ۶ دستگاه کامیونت مشارکت داشته‌اند.  

حوزه خبر: 
دفترمدیرعامل
تاریخ خبر: 
۲۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲:۰۰بعدازظهر
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۷ + ۲ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).