مهندس دشتی‌زاده خبر داد: افزایش آمادگی آبفا اهواز پیش از شروع بارندگی

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، مهندس دشتی‌زاده با اشاره به اقدامات پیشگیرانه شرکت آب و فاضلاب اهواز پیش از شروع فصل بارندگی گفت: عملیات لایروبی و صفحه‌کشی شبکه و حوضچه‌های فاضلاب در نقاط مختلف شهر برای آمادگی هر چه بیشتر در مقابله با چالش‌های فصل بارندگی ادامه‌دار است و در این راستا هیچ گونه توقف و مکثی نداشته‌ایم.

مدیر آبفا اهواز با ارائه آمار دقیقی از عملیات‌های لایروبی و صفحه‌کشی خطوط و حوضچه‌های آدم‌رو فاضلاب در یک ماه اخیر اذعان داشت: در منطقه ۱ شرق اهواز، ۷۶۹۳ متر، منطقه ۲ غرب، ۴۱۰۰ متر، منطقه ۳ شرق، ۱۳۱۰۵ متر و منطقه ۴ غرب، ۱۰۲۰ متر لایروبی و صفحه‌کشی خطوط فاضلاب انجام شده است. همچنین در زمینه لایروبی حوضچه‌های آدم‌رو فاضلاب، منطقه ۱ شرق اهواز، ۲۱۱۸ باب حوضچه، منطقه ۲ غرب، ۱۶۴۶ باب، منطقه ۳ شرق، ۱۱۱۹ باب و منطقه ۴ غرب، ۱۶۶ باب حوضچه آدم‌رو فاضلاب مورد تخلیه و لایروبی قرار گرفتند.

سعید دشتی‌زاده با بیان آسیب‌های ناشی از سرقت درب منهول‌های فاضلاب گفت: با سرقت هر درب منهول، در درجه‌ی اول سلامت، جان و مال شهروندان به خطر می‌افتد، سپس با پُر شدن منهول از اجسام خارجی و زباله، انسداد خطوط و در نتیجه پس‌زدگی شبکه فاضلاب روی می‌دهد که نیازمند حضور گروه‌های لایروب می‌باشد و با گذشت زمان، نیروی انسانی را مستهلک می‌کند. همچنین جایگزینی و نصب درب و رینگ‌ها، هزینه‌ی گزافی را به شرکت تحمیل می‌کند. ضمن اینکه انسداد شبکه باعث فرسودگی بیشتر و ریزش پی در پی خطوط فاضلاب به دلیل ناپایداری زمین شده که رفع و ترمیم نقاط ریزشی شبکه، از تهدیدات مهم و زمان‌بر پیش‌روی آبفا اهواز می‌باشد. لذا با توجه به آسیب‌های ناشی از این پدیده، ضمن تشکر از همکاری نیروهای امنیتی و انتظامی، انتظار می‌رود نسبت به برخورد با سارقان درب منهول‌ها، جدیت و اهتمام بیشتری به کار گرفته شود.

مدیر آبفا اهواز افزود: با این وجود وظیفه‌ی خویش می‌دانیم که در اسرع وقت عملیات جایگزینی و نصب درب منهول‌های سرقت شده را انجام دهیم که با تجهیز و احیای تیم‌های عملیاتی در یک ماه گذشته، ۶۲۲ عدد درب و درینگ منهول فاضلاب خریداری و نصب گردیده است. بدیهی است در راستای رویارویی هر چه بهتر با تهدیدات فصل بارندگی تمام توان خود را به کار خواهیم گرفت اما بی شک با تأمین منابع مالی و لُجستیکی مورد نیاز، سطح آمادگی آبفا اهواز ارتقا پیدا خواهد کرد.        

حوزه خبر: 
دفترمدیرعامل
تاریخ خبر: 
۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱:۴۵بعدازظهر
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۱ + ۰ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).