نشست بررسی چالش سرقت درب و رینگ فاضلاب در کلان‌شهر اهواز

به گزارش اداره روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، سه‌شنبه، ۱۴۰۰/۷/۲۷، نشست بررسی چالش سرقت درب و رینگ فاضلاب با حضور جمعی از مدیران آب و فاضلاب اهواز در اداره روابط عمومی برگزار گردید.

 در ابتدای نشست، آقای حاجی‌زاده، مدیر اداره روابط عمومی و آموزش همگانی پس از خوش‌آمدگویی به مهمانان، هفته وحدت و هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و ضمن آرزوی طول عمر با عزت و برکت برای مقام معظم رهبری و خدمتگزاران به نظام اظهار کرد: امیدوارم به برکت خون پاک شهدای بزرگوار، همدلی و وحدت بیشتری را در راه خدمت به ملت شریف ایران شاهد باشیم.

 ایشان با تشکر از تعامل بین‌بخشی نیروهای خدوم انتظامی و ضابطین دادگستری و همچنین خانم کریمی، مدیر حقوقی شرکت در راستای تعامل سازنده با دستگاه قضا و نیروی انتظامی با محوریت سرقت درب و رینگ‌های فاضلاب کلانشهراهواز و شهرهای تابعه گفت: می‌بایست در کنار احترام به مطالبه‌گری مردمی نسبت به شرکت، حق و حقوق ومطالبات شرکت در رابطه با مشترکین نیز لحاظ شود.

ناهید کریمی، مدیر امور حقوقی ضمن تشکر از برگزاری این نشست و همه همکاران زحمتکشی که به صورت شبانه‌روزی در میدان خدمت به مردم حضور فعال دارند، بیان داشت: نیروی انتظامی و دستگاه قضا همکاری بسیار خوبی با ما داشته و دارند و جا دارد از آن‌ها تقدیر و تشکری ویژه صورت پذیرد.

علیرضا حسونی‌زاده، مدیر بحران و پدافند غیرعامل با اشاره به اهمیت انتشار مناسب و برخط اثرات و نتایج احکام حقوقی برای استفاده صحیح و جامع از فضای رسانه‌ای گفت: باید با آگاهی‌سازی عمومی نسبت به خطرات جانی و مالی ناشی از سرقت درب منهول‌ها، همه‌ی دستگاه‌ها را در برخورد با سارقان بسیج نمود.

ایشان با بیان تأثیرات منفی ادغام شرکت‌های آبفا اهواز و استان اذعان داشت: زیان‌های مربوط به این ادغام بسیار مشهود است و لزوم برنامه‌ریزی مدون برای رویارویی با فصل بارندگی و حوادث احتمالی متعاقب آن بیش از پیش احساس می‌شود تا خسارت احتمالی که متوجه مردم خواهد شد، کاهش یابد.

رضا سروستانی، جانشین مدیر حراست گفت: با توجه به تأثیرات بهداشتی و اجتماعی سرقت درب منهول‌ها، می‌بایست با پیگیری جدی و بکارگیری همه‌ی ظرفیت‌ها برای جلوگیری از این معضل در کنار ارائه راهکارهای مناسب، آسیب‌ها را کاهش داد. همچنین تغییر جنس درب منهول‌ها از اقدامات مهم پیشگیرانه است.

نورعلی حاجی‌پور، مدیر بهره‌برداری فاضلاب گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون، ۴۰۲۱ درب منهول به سرقت رفته و متأسفانه آمار نگران کننده‌ای است که با توجه به منابع موجود نسبت به جایگزینی آن‌ها اقدام می‌شود اما باید توجه داشت که هزینه‌ی سنگینی را متوجه شرکت می‌کند.

مهران آرا، فرمانده پایگاه مقاومت بسیج و مدیر امور انبارها گفت: می‌توان با به صحنه آوردن توان بسیج و سپاه و همکاری با امور حقوقی و حراست، گام‌های مهمی را در این زمینه برداشت.

علیرضا کیانی‌فر، مدیر HSE گفت: سرقت درب منهول‌ها موضوع جدیدی نیست و شرکت همیشه با آن روبرو بوده است. اهمیت فرهنگ‌سازی و آگاه‌سازی عمومی از مضرات و عواقب سنگین این سرقت‌ها و حذف جاذبه‌های سرقت را می‌توان دو اولویت مهم برای پیشگیری از وقوع این پدیده دانست.

شجاع گل‌ملایری، مدیر امور فرهنگی و دینی با تأکید بر لزوم ارائه‌ی دقیق آمار سرقت‌ها و خرید درب منهول برای جایگزینی و هزینه‌ی تحمیل شده بر دوش شرکت گفت: می‌بایست با فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی هزینه‌ها، تعداد مرگ و میر و آسیب‌های جانی و مالی ناشی از این پدیده در رسانه‌های دارای مخاطب گسترده، ذهن شهروندان را متوجه عمق پیامدهای منفی این پدیده کرد.

همایون رحیمی‌لرکی، جانشین مدیر اداره روابط عمومی ضمن تشکر از حضور مهمانان در این نشست، استمرار چنین جلسه‌هایی را برای رسیدن به نتیجه‌ای مطلوب ضروری دانست و اذعان داشت: سرقت درب منهول‌ها در شرکت آبفا چالشی است که باید به اولویت تبدیل شود.

در پایان نشست، قباد حاجی‌زاده گفت: مصوبات این نشست با ارشاد مدیریت محترم شرکت تا حصول نتیجه پیگیری خواهد شد و إن‌شاءالله با اجرای مصوبات مربوطه، با بکارگیری تمام ظرفیت‌های موجود تأثیرات مثبتی در بهبود خدمات‌رسانی به وجود خواهد آمد.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۱۴۰۰/۰۷/۲۸
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۳ + ۰ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).