درراستای پویش ملی هرهفته_الف_ب_ایران کلنگ‌ تصفیه‌خانه ۴۰ میلیون یوریی غرب اهواز بر زمین زده شد

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، صادق حقیقی پور مدیرعامل آبفا خوزستان روز شنبه ۱۱ بهمن‌ماه در حاشیه آیین کلنگ زنی پروژه ارتقا و توسعه تصفیه‌خانه فاضلاب غرب اهوازدرراستای پویش ملی هرهفته_الف_ب_ایران اظهار کرد: یکی از آرزوهای مردم خوزستان جلوگیری از ورود فاضلاب به رودخانه کارون است. در سال ۹۷ تصفیه‌خانه شرق افتتاح شد، ولی خوراک آن آماده نشد که امیدواریم با تکمیل این تصفیه‌خانه به همراه ارتقا تصفیه‌خانه غرب اهواز ورود فاضلاب به رودخانه کارون به میزان قابل‌توجهی کاهش یابد.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه غرب اهواز با ظرفیت ۱۰۲ هزار مترمکعب در شبانه‌روز به روش MAE و با هزینه ۴۰ میلیون یورو انجام می‌شود، افزود: در کنار این طرح نیز با بازسازی تصفیه‌خانه قدیم با ظرفیت ۴۵ هزار مترمکعب در شبانه‌روز به ۶۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان‌ وجود ایستگاه‌های پمپاژ متعدد در اهواز را یکی دیگر از مشکلات دانست و گفت: در این طرح ۳ ایستگاه پمپاژ بزرگ در غرب اهواز اجرایی می‌شود.

وی ادامه داد: طرح جمع فاضلاب که توسط قرارگاه خاتم در حال انجام است و اعتبار آن به دستور مقام معظم رهبری تخصیص شده، نقاط حساس اهواز به همراه ۲۵ ایستگاه پمپاژ بزرگ مدنظر قرار گرفته شده است که باعث حذف ۹۰ منهول پمپ که خود یکی از دلایل پس‌زدگی فاضلاب است، می‌شود.

 

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۵ + ۵ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).