وزیر نیرو : نداشتن شبکه جمع آوری آب‌های سطحی؛ علت اصلی آب‌گرفتگی در شهرهای خوزستان

وزیر نیرو مشکلات رخ داده در استان خوزستان طی بارش‌های اخیر را در اثر نبودن شبکه جمع آوری آب‌های سطحی دانست و گفت: در این بارش‌ها ۳۶۰ میلیون متر مکعب سیلاب در مخازن سدها تسکین یافت و متناسب با پیش بینی‌های اخیر هنوز ۹,۵ میلیارد متر مکعب ظرفیت خالی در سدهای استان داریم.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز،"رضا اردکانیان" در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به بارندگی‌های اخیر یادآور شد: پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی حاکی از این بود که شرایط بارندگی را در فصل پاییز نرمال و زیر نرمال خواهیم داشت، به‌طوری که امسال میزان بارندگی هم‌تراز با متوسط بلندمدت ۵۰ سال خواهد بود.

وی افزود: آنچه تاکنون اتفاق افتاده بالاتر از حد نرمال بوده و که البته نسبت به سال گذشته کمتر است، اما آمادگی‌های لازم فراهم شده تا مشکلی در این خصوص به‌وجود نیاید.

وزیر نیرو با اشاره به بارش‌های اخیر در استان خوزستان تصریح کرد: در بارندگی‌های اخیر استان خوزستان به‌رغم اینکه سدهای بزرگ مخزنی وجود دارد، توانستیم ۳۶۰ میلیون متر مکعب سیلاب را در مخازن تسکین دهیم و متناسب با پیش بینی‌های اخیر هنوز  ۹,۵ میلیارد متر مکعب ظرفیت خالی داریم.

وی با بیان اینکه مشکلات رخ داده در استان خوزستان در اثر بارش‌های شدید و نبود سیستم جمع آوری آب‌های سطحی بوده است، گفت: در هر شهری که سیستم‌های جمع آوری آب‌های سطحی وجود نداشته باشد، مشکلاتی برای شهروندان به وجود می‌آید و حتی در صورت نبود این سیستم، روان‌آب‌ها وارد شبکه فاضلاب می‌شوند و در برخی مواقع این روان آب‌های سطحی در مقابل فاضلاب ورودی بیشتر شده و موجب پس‌زدگی فاضلاب به بیرون می‌شود.

اردکانیان با بیان اینکه باید موضوع نبود سیستم‌های جمع آوری آب سطحی برطرف شود، خاطرنشان کرد: اگر بگوییم  این موضوع به وزارت نیرو مربوط نیست، برای مردم مسئله قابل توجیه نیست؛ با توجه به اینکه مجموعه وزارت نیرو و شهرداری به لحاظ منابع درآمدی وابسته به خود مردم هستند باید تلاش کنیم شبکه‌های فاضلاب را توسعه داده و انشاالله شهرداری نیز بتواند در شهرهای مسطح همچون اهواز، شبکه جمع آوری آب‌های سطحی را ایجاد کند تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.
منبع:پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاو‌‌ن)

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۱۳۹۹/۰۹/۱۳
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۵ + ۷ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).