نماینده مردم شریف اهواز در مجلس شورای اسلامی: پیگیر برنامه های آبفا با هدف ساماندهی وضعیت فاضلاب شهرستان کارون هستیم

نماینده مردم شریف اهواز در مجلس شورای اسلامی :

پیگیر برنامه های آبفا با هدف ساماندهی وضعیت فاضلاب شهرستان کارون هستیم

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، مجتبی یوسفی نماینده مردم شریف اهواز در حوزه انتخابیه اهواز، باوی، کارون و حمیدیه در بازدید روز گذشته ی خود به همراه مسئولین شرکت آبفا استان خوزستان و اهواز از شهرستان کارون و با اشاره به معضلات پیش آمده برای شهروندان به ویژه مردم منطقه کوت عبدالله در آبگرفتگی آبانماه سال ۹۸ گفت: در چهار ماه گذشته پیگیری های جدی در حوزه ساماندهی این وضعیت  و پیشگیری از بروز حوادث و معضلات مشابه انجام پذیرفته است. 

یوسفی پیگیری های به عمل آمده را با دو محور اصلی اعلام کرد و افزود: گام اول پیگیری جهت تحقق اعتبارات مقام معظم رهبری به مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو بود که قرار است در دو سال پیاپی تخصیص به اجرای پروژه های اهواز و کارون تخصیص یابد که یک بخش آن تا بدین جا تایید شده و گام بعدی در خصوص پرداخت این اعتبارات بر اساس نرخ نیمایی و بروز یورو بود که در حال حاضر با قیمتی حدود ۲۷ هزار تومان محاسبه میگردد و در جلسه‌ای که با آقای نوبخت انجام شد مجوز اعطای بخش اول این اعتبار با این نرخ اخذ شد .

وی ادامه داد: اگر این اتفاق نمی افتاد اعتبار یاد شده با اختلاف حدود ۷۰۰ میلیون تومان تخصیص می یافت. انشاالله شرکت آبفا اهواز پروژه ها را جهت ساماندهی وضعیت فاضلاب در شهر ولایتمدار کارون آغاز خواهد کرد.

 نماینده حوزه انتخابیه اهواز، کارون، باوی و حمیدیه تصریح کرد: این پروژه با اولویت احداث خطوط جمع کننده و خطوط اصلی فاضلاب در این شهرستان وضعیت فاضلاب نقاطی همچون شکاره و درویشیه را ساماندهی خواهد نمود که این بخش از پروژه ها در قسمت بلند مدت اقدامات قرار دارد و اقداماتی همچون لایروبی شبکه های فاضلاب اهواز ،کارون و همچنین باوی در برنامه کوتاه مدت  شرکت آب و فاضلاب و با هدف ساماندهی وضعیت فاضلاب قرار دارد که انشاالله با این برنامه کوتاه مدت حدود ۳۰ درصد به ظرفیت انتقال فاضلاب توسط شبکه فاضلاب افزوده خواهد شد.

 وی ادامه داد: پیگیری‌های این امر در جلسه ای با حضور مدیرعامل محترم شرکت مهندسی آبفای کشور آقای دکتر جانباز انجام گردیده است.

مجتبی یوسفی اقدامات در حوزه ی آب شهرستان کارون را اینگونه تشریح نمود: با تخصیص اعتباری بالغ بر ۵۰ میلیارد ریال از محل پروژه های تنش آبی مازاد بر سهم استان،تأسیسات تصفیه خانه آب شهدای شهرستان کارون اورهال گردید و عملیات لایروبی و احداث و نصب فیلتراسیون جدید بر ظرفیت تولید شهرستان به میزان حدود دو برابر افزود. 

 

 وی در پایان گفت: جا دارد که از صبر و حوصله مردم شریف شهرستان کارون به دلیل کمبود های چند ساله عذرخواهی کرده و انشاالله بتوانیم اقدامات موثری در ادامه راه انجام داده و خادمین خوبی برای این عزیزان باشیم.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۱۳۹۹/۰۸/۰۳
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۱ + ۱ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).