فاز دوم پروژه آبرسانی به روستاهای بخش غیزانیه کلنگ زنی و پروژه آبرسانی به دهستان مشرحات و ۸روستای تحت پوشش افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، فاز دوم طرح آبرسانی به بخش غیزانیه و روستاهای تحت پوشش ، شنبه مورخ ٢۴ خرداد ماه با حضور آیت الله حیدری نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری، دکتر شریعتی استاندار خوزستان و مدیر عامل شرکت آبفا خوزستان کلنگ زنی و پروژه آبرسانی به دهستان مشرحات و ۸ روستای تحت پوشش نیز افتتاح شد.

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در این مراسم گفت: پروژه ی آبرسانی به غیزانیه از صفیره به نزهه شامل ۲۸ کیلومتر خط لوله می شود که هشت کیلومتر آن قبلا کار شده بود و ۲۰ کیلومتر مابقی را نیز شروع کرده ایم که با وجود پیمانکار کارآمد این پروژه قرار است در پنج قسمت کار انجام شود و ظرف مدت ۴۵ تا ۵۰ روز آینده این پروژه تکمیل شود تا بخش غیزانیه برای ۲۰ سال آینده از آب شرب پایدار برخوردار باشد.

وی تصریح کرد: صبح امروز در راستای آبرسانی به غیزانیه در مجتمع آبرسانی شیبان تامین آب از ۹ هزار متر مکعب به ۱۷ هزار متر مکعب افزایش پیدا کرد و خط لوله ی ۶۰۰ میلیمتر تا ایستگاه صفیره کار شد.

استاندار خوزستان افزود: با این کار آب به سمت ایستگاه نزهه پمپاژ می شود که منجر به تامین آب ۳۰ روستای غیزانیه می شود که ۱۲ روستای آن به صورت ۲۴ ساعته و ۱۸ روستا به صورت ۱۰ ساعت در شبانه روز از آب شرب برخوردار می شوند.

شریعتی خاطرنشان کرد: قبل از این پروژه نیز در منطقه ی حصیرآباد اهواز بودیم، منطقه ای که به دلیل ساخت و ساز غیرمجاز در آن از آب شرب برخوردار نبودند که اکنون با رفع موانع قانونی در شورای تامین خوزستان و با حمایت های نماینده ولی فقیه در استان آبرسانی به این منطقه نیز انجام شد.

وی بیان کرد: پروژه ی آبرسانی به غیزانیه از صفیره به نزهه شامل ۲۸ کیلومتر خط لوله می شود که هشت کیلومتر آن قبلا کار شده بود و ۲۰ کیلومتر مابقی نیز شروع کرده ایم که با وجود پیمانکار کارآمد این پروژه قرار است در پنج جبهه کار انجام شود و ظرف مدت ۴۵ تا ۵۰ روز آینده کار تکمیل شود و بخش غیزانیه برای ۲۰ سال آینده از آب شرب پایدار برخوردار باشد.

استاندار خوزستان ادامه داد: بعد از این، امروز پروژه ی آبرسانی به دهستان مشرحات را که جزو بخش غیزانیه است به بهره برداری می رسانیم که شامل هشت روستا با چهار هزار نفر جمعیت است.

شریعتی با اشاره به اینکه فاز اول پروژه ی آبرسانی به غیزانیه صبح امروز به بهره برداری رسید، اضافه کرد: عملیات اجرایی فاز دوم این پروژه عصر امروز شروع شد و فاز نهایی نیز از صفیره به نزهه انجام خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: آبرسانی به روستاهای رامشیر که مشترک با ۳۳ روستای شرق غیزانیه بود و از رامهرمز تامین آب می شد را جدا کردیم و در حال حاضر کل آب شرب رامهرمز به سمت ۳۳ روستای شرق غیزانه می رود که با این کار ضمن اینکه آبرسانی به روستاهای رامشیر بهتر انجام می شود روستاهای غیزانیه نیز از آب پایدار بهره مند خواهند شد.

در ادامه، دکتر حقیقی پور مدیرعامل شرکت آبفا خوزستان به تشریح جزییات فاز دوم پرداخت و گفت:هدایت خط انتقال آب از تاسیسات روستای صفیره تا نزهه و مابقی روستاها، اجرای ۲۰ کیلومتر خط انتقال ۶۰۰ میلی متر ، اجرای ۸ کیلومتر  خط۵۰۰ میلی متر (حد فاصل  ایستگاه های  تقویت فشار روستای صفیره تا نزهه )و توسعه ایستگاه تقویت فشار نزهه اقدامات شاخص این فازمی باشد.

وی  تصریح کرد: پروژه آبرسانی به دهستان مشرحات و ۸ روستای تحت پوشش آن (روستاهای روزنه ،ابو کبریه،  مدینات، غدیر حبسه،  شریفیه،  سیدیوسف، بگعان یک و بگعان دو )نیز اتمام و افتتاح می گردد . وی افزود: این دهستان و روستاهایش با جمعیت بالغ بر ۲۵۰۰ نفر می باشد و طرح آبرسانی آن (با کمک سازمان آب و برق) در تهیه ۲۵ کیلومتر لوله ۲۵۰ و ۱۶۰ میلی متر پلی اتیلن و مجوز برداشت آب از کانال کوت امیر  انجام شد و نیز شامل اجرای ۱۵ کیلومتر شبکه توزیع است.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۴ + ۱۰ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).