در جلسه شورای اداری شهرستان اهواز مطرح شد: مدیرعامل آبفا اهواز : اجرا و کلنگ زنی بیش از ۶۰ پروژه آب وفاضلاب در اهواز 

در جلسه شورای اداری شهرستان اهواز مطرح شد:

مدیرعامل آبفا اهواز خبر داد : اجرا و کلنگ زنی بیش از ۶۰ پروژه آب وفاضلاب در اهواز 

 

جلسه شورای اداری شهرستان اهواز با حضور جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، فردوس کریمی مدیرعامل این شرکت ، در ابتدا ضمن اشاره به بحران کم آبی و پدیده خشکسالی پیش رو ، به تشریح وضعیت منابع آبی اهواز پرداخت و از افزایش ظرفیت برداشت آب از طرح آبرسانی غدیر تا تیرماه سال جاری خبر داد. 

کریمی گفت: طرح اتصال مخازن آب حصیرآباد (پس از گذشت بیست سال عدم استفاده ) به شبکه آب شرب مناطق مرتفع  شرق و مخزن ۵۰ هزار متر مکعبی آب در تصفیه خانه شماره دو اهواز  در راستای ارتقای سطح کیفی و کمی آب اهواز فعال هستند و با ساخت ایستگاه پمپاژ در محل تصفیه خانه های آب شماره یک و دو ، انتقال آب به این مخازن صورت می پذیرد.

وی افزود: با بهره‌برداری از این مخازن ، شبکه آب اهواز به پایداری مطلوبی دست پیدا خواهد کرد. 

مدیرعامل آبفا اهواز همچنین با اشاره به فصل گرما و تشدید پدیده خشکسالی در اهواز،  برداشت آب تصفیه را توسط شهرداری جهت آبیاری فضای سبز امری غیرصحیح برشمرد و گفت: از ۸۱۷ انشعاب آب تصفیه که توسط شهرداری مورد برداشت قرار می گیرد ۱۰۵ انشعاب غیر مجاز بوده و برداشت غیراصولی انجام می شود 

وی تصریح کرد: این امر ، شبکه آب شرب شهروندان را دچار تنش و کم آبی می نماید که باتوجه به خشکسالی پیش رو، مسوولین مربوطه می بایست به این موضوع رسیدگی نمایند.

مدیرعامل شرکت آبفا اهواز در جلسه شورای اداری شهرستان اهواز یادآور مصاحبه برخی اعضای شورای شهر در خصوص شیوع بیماری به دلیل آلودگی آب اهواز گردید و اظهار کرد: در کمتر از یک هفته شاهد انتشار دو مطلب با یک مضمون از سوی برخی اعضای محترم شورای شهر در خصوص بیماری های پوستی و هپاتيت آ ناشی از آلودگی آب اهواز بودیم . 

وی ادامه داد: اظهار نظر در حوزه بهداشت را به متولیان آن یعنی بهداشت استان و اهواز واگذار نموده و هرگز در زمینه ای که تخصص آن را ندارم صحبت ننموده و دیگران را نیز به رعایت این موضوع دعوت می سازم.

فردوس کریمی گفت: به حدی مشکلات آب و فاضلاب اهواز زیاد بوده که از سال گذشته تاکنون با اجرا و کلنگ زنی بیش از ۶۰ پروژه با پیشرفت فیزیکی مختلف ، همچنان در حال جراحی بدنه مشکلات آب و فاضلاب اهواز هستیم بنابراین لازم است به یکدیگر کمک کنیم تا در این دو حوزه شاهد تحولات گسترده باشیم

 کریمی در پایان به پروژه های تاثیرگذار در حوزه فاضلاب اهواز اشاره و تصریح نمود: چند پروژه بسیار حیاتی در این بخش وجود دارد که از سال گذشته تاکنون بیشتر توان و زمان خود را صرف فعال سازی و راه اندازی آن ها نموده ایم و هدف اصلی،مهار فاضلاب ورودی به کارون از سواحل شرقی و غربی ، ارتقای سطح سلامت ،محیط زیست و کیفیت آب رودخانه کارون است. 

وی بیان داشت: این پروژه ها شامل :ساخت کلکتور های فاضلاب (خطوط جمع کننده) در ساحل شرقی و غربی کارون، ساخت ایستگاه های پمپاژ، فعال سازی پروژه تصفیه خانه فاضلاب شرق و ساخت و توسعه تصفیه خانه فاضلاب غرب هستند که تصفیه خانه شرق به زودی به مرحله بهره‌برداری می‌رسد و تصفیه خانه غرب نیز آماده کلنگ زنی توسط ریاست محترم جمهور می باشد.

وی کلیه اقدامات فوق را در راستای خدمت به شهروندان محترم اهوازی عنوان داشت و آن ها را حداقل کاری دانست که برای ایشان باید محقق شوند.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۲۷ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰ بعد از ظهر
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/var/www/vhosts/aww.co.ir/httpdocs/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).