مراسم کلنگ زنی پروژه فاضلاب کوی آل صافی با حضور استاندار خوزستان

استاندار خوزستان گفت: امیدواریم در طول ۴ یا ۵ سال آینده مشکل آب شرب و فاضلاب استان با پروژه‌های بزرگی که توسط دولت در حال اجرا است حل شود. 
  
غلامرضا شریعتی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع‌آوری و انشعابات فاضلاب خانگی منطقه کوی آل صافی در اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: آغاز عملیات اجرایی ۶ پروژه به طور همزمان بود که در طول ۳۵ کیلومتر در نقاط مختلف منطقه اجرایی می‌شود تا همه این نقاط را به خط اصلی متصل کند و فاضلاب به تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز منتقل شود. 
  
وی با بیان این‌که امیدواریم تصفیه‌خانه فاضلاب شرق اهواز را تا پایان سال افتتاح کنیم، افزود: این ۳۵ کیلومتر شبکه جمع آوری و انشعابات فاضلاب خانگی که در مناطق مختلف در حال اجرا است امیدواریم در مدت یک سال به اتمام برسد. 
 
استاندار خوزستان تصریح کرد: پس از دستور رییس جمهور و مصوبه دولت در خصوص مشکلات فاضلاب و آب شرب استان، اراده دولت برای حل این مشکلات قوی است. علی رغم مشکلات مالی شدیدی که دولت امسال و سال آینده با آن مواجه است، اما اعتبار لازم برای حل مشکل آب شرب و فاضلاب خوزستان در نظر گرفته شده است. 
  
شریعتی بیان کرد: در این زمینه دولت امسال اعتبار مورد نیاز جهت حل مشکلات فاضلاب و آب شرب استان را اختصاص داده و اعتبارات مورد نیاز برای سال آینده را نیز پیش بینی کرده است. 
  
وی ادامه داد: امیدواریم با سرعت و جدیت، کار موردنظر در خصوص حل مشکلات استان پیگیری و دنبال شود. پیش بینی و برنامه‌ریزی در خصوص حل مشکلات برای سه سال است اما چون کار، یک کار بزرگ است، امیدواریم در طول ۴ یا ۵ سال آینده مساله آب شرب و فاضلاب استان با پروژه‌های بزرگی که توسط دولت در حال اجرا است حل شود. 
  
استاندار خوزستان اظهار کرد: امسال برای اصلاح شبکه‌های آب استان، ۳۰۰میلیارد تومان را برای کل استان اختصاص دادیم که از این میزان حدود ۵۵ میلیارد تومان آن برای شهرستان اهواز است. همچنین حدود ۳۰۰میلیارد تومان نیز برای شبکه‌های فاضلاب استان اختصاص داده شده که در این زمینه نیز ۶۰میلیارد تومان آن به فاضلاب اهواز اختصاص پیدا کرده است. 
  
شریعتی خاطرنشان کرد: تفاهم‌نامه‌ای نیز در خصوص بحث فاضلاب اهواز به ارزش ۵۴ میلیارد تومان با وزارت نفت منعقد کرده‌ایم که در این زمینه آب و فاضلاب اهواز به جد پیگیر این مساله است و امیدواریم در این زمینه کارهای اساسی برای حل مشکلات اهواز، کارون، حمیدیه و باوی انجام شود.

 

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۶ دی ۱۳۹۶ - ۳:۰۰ بعد از ظهر
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۱۵ + ۲ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/var/www/vhosts/aww.co.ir/httpdocs/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).