تخلیه‌ سنگ و سیمان از منهول‌های فاضلاب ملاشیه

عملیات شبانه‌روزی لایروبی منهول‌ها و شبکه فاضلاب کلان‌شهر اهواز در مناطق چهارگانه ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی آبفا اهواز، در عملیات لایروبی شبکه جمع‌آوری فاضلاب منطقه ملاشیه مقادیر قابل توجهی سنگ و سیمان از منهول‌های فاضلاب خیابان جهاد ۴ تخلیه شد.

این گزارش می افزاید؛ وجود مصالح ساختمانی در شبکه فاضلاب عامل بسیاری از انسدادها در شبکه فاضلاب بوده که موجب گرفتگی، پس‌زدگی و گسترش فاضلاب در سطح خیابان‌های اهواز می‌شود.

هرچند یکی از دلایل اصلی تجمع آب در سطح خیابان‌ها در فصل بارندگی عدم وجود شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی است و لاجرم دفع روان آب‌ها از طریق شبکه جمع‌آوری و دفع فاضلاب خانگی صورت می‌گیرد اما دلایل دیگری مانند تخلیه زباله و نخاله‌های ساختمانی در منهول‌های فاضلاب عامل بسیاری از انسداد‌ها و پس‌زدگی‌هایی است که در برخی مناطق کلان‌شهر اهواز ایجاد می‌شود و این موضوع در فصل بارندگی مشکلات را دو چندان می‌کند.

 گفتنی است؛ آبفا اهواز به منظور رفاه حال شهروندان و کاهش چالش‌ها طی ۲ ماه گذشته به صورت شبانه‌روزی اقدام به لایروبی، رفع انسداد و صفحه‌کشی منهول‌ها و شبکه جمع‌آوری‌ فاضلاب اهواز کرده است، لذا از شهروندان گرامی انتظار می‌رود در استفاده صحیح از این تأسیسات کوشا باشند و در صورت مشاهده تخلیه نخاله و زباله در شبکه فاضلاب و سرقت درب و رینگ‌ها مراتب را سریعا به سامانه ارتباطات مردمی ۱۲۲ آبفا اهواز اطلاع دهند.

حوزه خبر: 
معاونت بهره برداري و توسعه فاضلاب
تاریخ خبر: 
۱۴۰۱/۰۶/۲۹
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۱۴ + ۰ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).