در گفتگو با بخش خبر استان خوزستان مطرح شد: سرپرست شركت آبفا اهواز:بیش از یک هزارکیلومتر شبکه فاضلاب اهواز نیازمند اصلاح است

در گفتگو با بخش خبر استان خوزستان مطرح شد:

سرپرست شركت آبفا اهواز:بیش از یک هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اهواز نیازمند اصلاح است

 

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز،  دکتر صادق حقیقی پور با اشاره به فعال سازی تاسیسات تصفیه فاضلاب در شرق اهواز گفت: با اجرای طرح کلکتورهای فاضلاب می توان از ورود ۱۰۰هزار مترمکعب فاضلاب به رودخانه کارون جلوگیری نمود.

 سرپرست شبکه آب و فاضلاب اهوازدر گفتگو ویژه خبری شبکه استانی خوزستان با موضوع مشکلات فاضلاب کلانشهر اهواز افزود: قدمت شبکه فاضلاب شهر اهواز در برخی مناطق به ۷۰سال می رسد و علاوه بر آن مسطح بودن شکل جغرافیایی شهر نیز بر مشکلات دفع فاضلاب در این کلانشهر می افزاید بطوریکه ممکن است در شرایط معمول بیش از ۲هزار حادثه فاضلاب رخ دهد که طبیعتا این میزان همزمان با وقوع سیلاب و افزایش حجم و دبی رودخانه کارون به طور محسوسی افزوده شد.

صادق حقیقی پور ضمن پوزش از محضر گرامی شهروندان محترم اهواز به دلیل معضلات فاضلاب در این مدت ، تصریح کرد: طول شبکه فاضلاب اهواز ۲هزار و ۱۰۰کیلومتر است و نیاز است که یک هزار و ۱۰۰کیلومتر آن اصلاح و بازسازی شود زیرا در طول شبکه فاضلاب اهواز از لوله های سیمانی استفاده شده است که آسیب پذیر در برابر  آب هستند.

به گفته وی، ۸۰درصد فاضلاب اهواز به درون رودخانه به صورت خام وارد می شود و تنها بخش کمی از فاضلاب برای تصفیه وارد تصفیه خانه ها می شود.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۸:۱۵قبل‌ازظهر
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۱ + ۰ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).