اجرای عملیات آهک پاشی با هدف حفظ محیط زیست و سلامت شهروندان پس از سیلاب

توسط شرکت آبفا اهواز در حال انجام است:

واحدهای عملیاتی آبفا اهواز طی تلاش شبانه روزی در سطح شهر با هدف حفظ محیط زیست اقدام به آهک پاشی در نقاط شهری دچار پس زدگی فاضلاب و تجمع رواناب ها پس از سیلاب می نمایند.

به گزارش روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفا اهواز، این عملیات ها با تمرکز برروی نقاط حاد از جمله خیابان های گلبهار پردیس،خیابان مریم ۱۲کیانشهر و منطقه عین۲ با هدف  قلیایی کردن محیط جهت جلوگیری از رشد عوامل میکروبی ،بیولوژی و... انجام می گردد.

عملیات تخلیه فاضلاب و آب های سطحی راکد و شستشوی نقاط یادشده با شیر اهک ۲۰درصد به طور مستمر در این راستا در حال اجرا است.

با توجه با اینکه پس زدگی فاضلاب در مناطق یادشده به دلیل افزایش حجم و دبی رودخانه کارون امری ناگزیر می باشد لذا جهت پیشگیری از بروز مخاطرات زیست محیطی و سلامت شهروندان،  عملیات شستشو توسط شیر آبه  ای با غلظت دو برابر( تقریبا بالای ۴۰درصد)  جهت ماندگاری بیشتر انجام می شود.

همچنین در بسیاری از مکانها با توجه ظرفیت محدود شبکه در برابر ورود رواناب ها و برگشت آب رودخانه ، حجم پس زدگی ها بالاست  بنابراین در اولین مرحله به منظور ته نشینی لجن وفضولات ، آهک بصورت بذر پاشی تزریق می شود و  در مرحله بعد شیر آهک با غلظت حداقل ۲۰درصد تزریق می گردد.

حوزه خبر: 
دفتر روابط عمومی
تاریخ خبر: 
۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱:۴۵بعدازظهر
خبر

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
CAPTCHA
این سوال برای تست و تشخیص انسان و ماشین است.
۳ + ۱۱ =
لطفا سوال بالا را جواب دهید. مثال: ۱+۳ = ۴

پیغام خطا

Notice: Undefined offset: 1 در counter_get_browser()‎ (خط ۷۰ از ‎/home/awwcoir/domains/aww.co.ir/public_html/sites/all/modules/counter/counter.lib.inc).